RAJAN EKO

Aktuální datum a čas

Hledání

Anketa

Jaké informace Vám zde chybí?
 

Odkazy

Portál Pro-školy.cz

NU SKIN - Péče o pleť

Proč naše výrobky z recyklovaného plastu?

Výrobky z plastu, především obaly jako nápojové PET lahve, kelímky od jogurtů, pomazánkových másel, igelitové sáčky a tašky a další a další, se staly běžnou spotřební věcí a každý z nás jich denně vyprázdní několik. Co potom s tímto odpadem? V případě netříděného odpadu se tyto plasty dostávají na skládky a na těchto skládkách bylo již do země zahrnuto obrovské množství tohoto odpadu, které bude planeta vstřebávat tisíce let.

Se zvyšující se spotřebou těchto obalů se zvyšoval také tlak na třídění těchto odpadů. Každý z nás si může zkusit představit, kolik vody má člověk průměrně denně vypít, a v případě těchto balených nápojů také to, jak by vypadalo jeho vlastní okolí, kdyby denně takové množství plastových lahví pohodil jako odpad na zem na svém pozemku či ve svém bytě. Během pouhých pár měsíců bychom se jen brodili plastovým odpadem a na zem bychom ani nedohlédli. Samozřejmě, že nikdo tento odpad nepohazuje na svém pozemku jen tak na zem. Jenže kam vlastně tento odpad jde, když jej vyhodíme? Pouhé svážení těchto plastových odpadů na skládky samozřejmě není řešení, jelikož tak obrovské množství plastového odpadu prostě skládky nemohou nikdy pojmout.

Mnoho odpadu se dostává do různých stok a řeky jej pak odnášejí na svých vlnách až do moře. Některé firmy se navíc rozhodly plastový odpad likvidovat přímo vyvezením na moře. Kam ale nakonec tento odpad donesou přílivové vlny?  (viz např. tento článek nebo třeba tento)

odpady
I takto již dnes v některých místech vypadá pobřeží moře...

Nenechme v tom
naše potomky plavat všude!

Stalo se proto naprostou nutností tento plastový odpad třídit, dále zpracovávat a vytvářet z něho nové výrobky, které budou lidem nadále sloužit. Nestačí ale jen to, aby plastový odpad lidé třídili. Je třeba, aby o vytříděný odpad měly zájem firmy a dále jej zpracovávaly.

K tomuto trendu se již před lety připojila i naše firma, a proto k výrobě našich lavičkek, pískovišť, herních prvků a dalších výrobků, nevyužíváme dřevo, abychom šetřili lesy, ale využíváme naopak recyklovaný plast, abychom pomohli s jeho dalším zpracováním.

Žádný Superman totiž nepřijde a svět nezachrání, ani s tímto problémem nepomůže. Někdo ale musí mít možnost pomoci. A co třeba... Vy?

Ano, můžete s tím pomoci i Vy - při výběru nového vybavení pro Vaše školky, školy, městské parky, ale i své vlastní zahrady, využijte našich výrobků z recyklovaného plastu. Pomůžete tak nejen nám při naší snaze využívat recyklovaný plast a měnit tak tento nebezpečný odpad v užitečné věci pro relaxaci dětí i dospělých, pomůžete tak nejen sobě a svým vrstevníkům, ale pomůžete také svým potomkům a dalším generacím.